Hétfőnként is látogatható a Szépművészeti Rubens, Van Dyck és a flamand festészet fénykora című kiállítása

KIÁLLÍTÁS

2019-11-17 19:00

A nagy érdeklődésre való tekintettel a hét minden napján, így hétfőn is látogatható a Rubens, Van Dyck és a flamand festészet fénykora című kiállítás a Szépművészeti Múzeumban. A csaknem 120 művet bemutató tárlatot október végi megnyitása óta csaknem húszezren tekintették meg.

A kiállításra mintegy negyven nagy közgyűjteményből, többek között a párizsi Louvre-ból, a szentpétervári Ermitázsból, a madridi Pradóból, a washingtoni és a londoni National Galleryből érkeztek műtárgyak.  A tárlat február közepéig látogatható.

A kiállításon Rubens mintegy harminc és Van Dyck több mint egy tucat remekműve mellett más flamand mesterek kiváló alkotásait is megtekinthetik a látogatók.  A tárlaton helyet kapott Van Dyck alkotása, Stuart Mária Henrietta hercegnő esküvői portréja is, amelyet a múlt év végén vásárolt meg a Szépművészeti Múzeum.

Leadkép: Adriaen Brouwer

Vidám borivó/A Joyous Drinker