Jazz Estek Szentendrén - a Ferenczy Múzeumi Centrum új kezdeményezése

PROGRAMAJÁNLÓ

2022-03-26 07:00

A Jazz Estek Szentendre a Ferenczy Múzeumi Centrum új kezdeményezése, de támaszkodik a város eddigi fesztiváljainak hagyományára is. A tavaszi hónapokban háromszor nyitják meg a Ferenczy Múzeum Nyolcak termét szalonként, hogy a művészetekről beszélgessenek vendégeikkel. Egyúttal előre is tekintenek az idén a pünkösdi hétvégére eső jazzfesztiválra.

Olyan vendégeket hívtak, akik szívesen hallgatják a jazzt, de más területen alkottak kiemelkedőt, miközben módszeres kultúrafogyasztók, akár gyűjtők is, és persze szeretik és rendszeresen hallgatják ezt a fajta zenét. Az estek házigazdája a Szentendre Jazz Estek művészeti vezetője, Zipernovszky Kornél PhD, jazzkritikus, szerkesztő.

2022. március 26. szombat, 17:00

Vendég: Dr. Faragó Tamás, a Nemzet Sportolója

A Nemzet sportolója címmel kitüntetett olimpiai, világ- és Európa-bajnok, kilencszeres magyar bajnok vízilabdázó egész életében sporttal foglalkozott, de közben elvégezte az állatorvosi egyetemet is. Jelenleg is edzősködik a Vasasnál és a pólósuliban, a Vízilabda Szövetség elnökségi tagja, a női utánpótlás szakmai vezetője. Mindig létfontosságúnak tartotta a kultúrát, irodalmat, nyelvismeretet, gyakran bukkan fel koncerteken. Sportolói és edzői pályafutása mellett főleg ezekről fogunk vele társalogni.

Helyszín: Ferenczy Múzeum, Szentendre, Kossuth Lajos utca 5.
A belépés ingyenes.

Facebook esemény

2022. április 24. vasárnap, 17:00

Vendég: Károlyi Csaba kritikus, az Élet és Irodalom rovatvezetője

2022. május 28. szombat, 17:00

Vendég: Fülöp Péter, a Mahler-diszkográfia és a www.mikrokosmos.com szerkesztője

2022. június 3–5. péntek, szombat, vasárnap

Jazz Estek Szentendre a Barcsay udvarban nemzetközi és hazai sztárfellépőkkel.

További információ:

www.muzeumicentrum.hu

képzőművészet, kiállítás, kortárs, látogató, programajánló
2022-03-24 16:00
fénykép, gyűjtemény, kiállítás, látogató, téma
2022-03-09 19:00
gyarapodás, gyűjtemény, képzőművészet, kiállítás, kortárs, látogató, programajánló
2021-07-01 16:00