Jelölés a Pulszky Társaság Kismúzeumi Tagozatának elismeréseire

FELHÍVÁS

A Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület Kismúzeumi Tagozata 2023-ban a Poroszlai Ildikó-, Gönczi Ferenc- és a Pro Servitio Museorum Parvorum – A Kismúzeumok Szolgálatáért díjakat hirdeti meg a kiemelkedő muzeológiai tevékenységet végző kismúzeumok, és a kismúzeumokban dolgozó munkatársak szakmai munkájának elismerésére. A jelölések beérkezésének határideje mindhárom díj esetében szeptember 20.

Poroszlai Ildikó-díj

Az elismerést az a kismúzeum kaphatja meg, amely évek óta kiemelkedő muzeológiai tevékenységet végez.

A díjból minden évben egy kerül átadásra.

Gönczi Ferenc-díj

A neves néprajztudós nevét viselő életműdíjjal a kismúzeumokban dolgozó szakalkalmazott munkatársak több évtizede nagy elkötelezettséggel végzett, kiemelkedő szakmai munkáját kívánjuk elismerni.

A díjból minden évben egy kerül átadásra.

A Kismúzeumok Szolgálatáért – Pro Servitio Museorum Parvorum díj

A díjjal a magyar kismúzeumok szakmai, közönségkapcsolati, technikai és szakmai munkát segítő munkakörökben legalább tíz éve dolgozó munkatársainak munkáját kívánjuk elismerni.

A díjból minden évben maximum három kerül átadásra.

A díjak odaítélésére intézményvezetők, múzeumi munkatársak és magánszemélyek tehetnek javaslatot, de a muzeális intézmények, illetve munkatársaik önmagukat nem jelölhetik.

A részletes tevékenység egészére, és annak eredményeire kiterjedő, indoklással alátámasztott javaslatot elektronikusan vagy postai úton a Kismúzeumi Tagozat Elnökének címére kérjük eljuttatni:

Dr. Bathó Edit

5100 Jászberény, Táncsics Mihály u. 5.

e-mail cím: jaszmuzeum@gmail.com

A jelölések beérkezésének határideje: 2023. szeptember 20.

A javaslatok alapján a Kismúzeumi Tagozat Elnöksége határoz a díjak odaítéléséről.

A díjak átadására 2023. októberében a kismúzeumok szakmai napján kerül sor.

Borítóképen:

a Hevesi Helytörténeti Gyűjtemény A puszta múltja című állandó kiállítása