Június 23. a Hopp, a Semmelweis és a Természettudományi Múzeumban

MÚZÉJ 2018

2018-06-09 18:00

Alkalmi Boszorkányokegyetem nyílik a Magyar Természettudományi Múzeumban

Kalandos délután kicsiknek és boszorkányos éjjel inkább nagyoknak. Boszorkányok, kalózok, múmiák, sárkányok, lidércek elevenednek meg ezen az estén.

VALÓSÁG és MISZTIKUM. Ez az éjszaka ebben a kettősségben telik, s csak éjfélkor derül ki, merre billen a mérleg nyelve. Küzdd magad végig a valóság és a mítosz határán egyensúlyozva és szerezd meg azt a tudást, mellyel alkalmassá válhatsz az éjféli közös boszorkányidézésre. Ha a múzeumban kísértő szellem nem is, valami biztosan el fog égni......
Az estét nemcsak boszorkányokkal, hanem kalózokkal, régmúlt idők sárkányaival is fűszerezzük. Látogatóink azt is megtudhatják, milyen lehet -25 fokban a sarkvidékek tájait járni. Megismerhetik azt az állatot, aki soha nem látja a napvilágot és beléphetnek a virtuális valóság világába is. persze, VR szemüveggel.

Múzeumok Éjszakája a Hopp Múzeumban

Labdazsonglőr bábakrobatákkal, hennafestéssel, hagyományos indiai táncokkal, koncerttel, indiai finomságokkal és a már elmaradhatatlan kertmozival készülünk az idei Múzeumok Éjszakájára. Mindezt megfűszerezve Abhisék Szingh – kortárs indiai festőművész és képregényrajzoló – látványos színpadi festésével. Várunk mindenkit, aki szívesen merülne el a több ezer éves India mesés világában. Keleti ízek, hindú imák, Szent Iván-éji szerelmek az egyetlen éjszakára átlényegülő Hopp-kertben.
A Hopp Múzeum Múzeumok Éjszakája programjait a budapesti Indiai Nagykövetség támogatja.

Színpadi programok:
18.00 – 18.10 Megnyitó
18.10 – 18.45 tánc | Hegedűs Brigitta Móhiníáttam klasszikus táncelőadása
18.45 – 19.15 performansz | Abhisék Szingh színpadi festése
19.30 – 20.15 bábszínház | A Márkus Színház bábelőadása: „KATHPUTLI”
20.30 – 21.15 tánc | Kiranmayee Madupu: Porous Earth – Bharatanátjam klasszikus táncelőadás
21.30 – 22.15 koncert | A Calcutta Trió indiai klasszikus zenei előadása
22.20 – 00.30 filmvetítés | Queen (indiai vígjáték, 146 perc, 2014, eredeti nyelven, magyar felirattal)

Kerti események:
19.30 – 21.00 A fény diadala – Legyél te is fényvivő és készítsd el saját mécsestartódat indiai stílusban!
22.00 – 00.00 Üvegfestés
19.00 – 22.00 Hennafestés
18.00 – 22.00 Próbálj fel egy szárít! Száríba öltözés és fotózás
18.00 – 00.00 Indiai Étterem

Semmelweis közelében - Múzeumok Éjszakája a Semmelweis Orvostörténeti Múzeumban

1818-2018. Kétszáz év telt el az anyák megmentője, Semmelweis Ignác születése óta. Az idei Múzeumok Éjszakáján a Semmelweis Orvostörténeti Múzeumban névadónk alakja és öröksége kerül a középpontba, új perspektívákból és változatos programokon keresztül bemutatva, közelebb hozva őt!

A látogatók épületsétán járhatják be a múzeum épületét, a Semmelweis-család egykori otthonát, kurátori tárlatvezetésen ismerkedhetnek meg a Semmelweis-hagyaték eddig nem látott darabjaival. Ezen az éjszakán ütköztetjük a múltat és jelent: a szülészet születéséről szóló kiállításunkban Dr. Melczer Zsolt szülész-nőgyógyász elmélkedik majd. Séta és történeti kiállítás mellett a kortárs képzőművészet is helyet kap az estén: Szabó Beáta festőművész előlép művei mögül, és egy exkluzív beszélgetésen mutatja meg művészi világának rejtelmeit, a feltárt testek látványának hagyományait, szubjektív vonulatait. Varga Benedek, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója a Semmelweis-emlékév alkalmából Semmelweis Ignác örökségének témáját járja körül előadásában, a múzeum hangulatos kertjében, amely amellett, hogy Buda egyik gyöngyszeme, Semmelweis Ignác földi maradványainak nyughelye is. Igazi SOM-hagyományként a Múzeumok Éjszakáját zenével zárjuk: Környei Attila gitárművész koncertjére várjuk az érdeklődőket.

PROGRAMOK:

Feltárt testek látványa

Beszélgetés Szabó Beáta festőművésszel az Invazív c. kiállításában

Semmelweis-ház

Háztörténeti séta a múzeumban Kolocz Dóra vezetésével

Világra jön egy új élet

Dr. Melczer Zsolt szülész-nőgyógyász, egyetemi docens előadása A szülészet születése című időszaki kiállításban

Semmelweis-év, Semmelweis-örökség

Varga Benedek, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatójának előadása

Saját kezűleg / A Semmelweis-hagyaték ritkán látható darabjai

Horányi Ildikó kurátor tárlatvezetése

Kis éji gitármuzsika

Környei Attila gitárművész koncertje

A Semmelweis Orvostörténeti Múzeum Múzeumok Éjszakája karszalaggal látogatható 02:00-ig.

Az Arany Sas Patikamúzeum 20:00-ig tart nyitva.

Múzeumok Éjszakája, programajánló
2018-06-06 09:00