Kulturális reziliencia női szemmel - UNESCO vitafórum 2023. március 8-án

VIRTUÁLIS

2023-03-08 08:00

2023. március 8-án, a Nemzetközi Nőnap alkalmából az UNESCO online vitafórumot szervez Reziliencia a válságokkal szemben a női művészek szemszögéből (Resilience in the face of crises through the lens of women artists) címmel. A beszélgetés - amely a Resiliart mozgalom és az UNESCO-Aschberg művészek és kulturális szakemberek számára szervezett program keretében valósul meg - a világ legkülönbözőbb pontjairól érkező, változatos művészei ágakat képviselő női művészeket és kulturális szakembereket szólaltat meg. Az eseményt élőben közvetítik az UNESCO közösségi média platformjain franciául, angolul és spanyolul.

Az alkalom célja, hogy rávilágítson a női művészek ellenálló és alkalmazkodó képességre motiváló szerepére válság idején, valamint annak felderítése, hogy miként lehetséges vészhelyzetekben jobban megvédeni a művészeti megélhetés létrehozásához és fenntartásához való jogot.

Időpont: 2023. március 8. 16:00 - 18:00

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS ITT ÉRHETŐ EL

A programot Toussaint Tiendrebeogo, a kulturális kifejezések sokszínűségének védelméről és előmozdításáról szóló 2005. évi UNESCO-egyezmény titkára és Alexandra Xanthaki, az ENSZ kulturális jogokkal foglalkozó különleges előadója nyitja meg.

A résztvevők:

Deeyah Khan, az UNESCO művészeti szabadságért és kreativitás jószolgálati nagykövete
Golnar Shahyar iráni-kanadai énekes, zeneszerző és multiinstrumentalista
Sahar Dehghan, iráni táncos és koreográfus
Shirley Campbell Barr, Costa Rica-i költő
Fatoumata Diabaté, mali fotós, az Association des Femmes photographes du Mali elnöke

A beszélgetés moderátora Rosario Soraide, az UNESCO-Aschberg program koordinátora

A Le 360 Paris Music Factory-val való együttműködésnek köszönhetően Niaz Navab iráni énekesnő rövid zenés előadása zárja az eseményt.

További információ és részletes program

Borítókép forrása: facebook.com

MúzeumTrip, néprajz, örökségvédelem, természet