Latinovits-kerekasztal és családi séta a Bajor-villában

PROGRAMAJÁNLÓ

Latinovits-kerekasztal az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet szervezésében 2021. november 17-én Az Embernek röpülni boldogság – Latinovits Zoltán (1931–1976) című időszaki kiállításhoz kapcsolódóan. Hétvégén pedig családi sétán fedezhetjük fel a Bajor Gizi-villát!

Esti Extra: A Latinovits-kultusz nyomában

Kerekasztal-beszélgetés

2021. november 17. (szerda) 18 óra

Résztvevők:

Kelecsényi László író

Lukács Sándor színművész

Moderátor:

Gajdó Tamás színháztörténész, a Az Embernek röpülni boldogság – Latinovits Zoltán (1931–1976) kiállítás kurátora

Az Embernek röpülni boldogság – Latinovits Zoltán (1931–1976) című időszaki kiállításunk első kísérőrendezvénye a színész alakja kapcsán leggyakrabban elhangzó kérdések köré épül, amelyek röviden úgy fogalmazhatók meg: mi tette és teszi máig Latinovits Zoltán alakját kultikussá, milyen elemekből épül fel ez kultusz és milyen gyökerekből táplálkozik? Hogyan kapcsolódik az a színházi emlékezet sajátosságaihoz, a színészmesterség folytonosságának kérdéseihez vagy Latinovits Zoltán művészi hitvallásához, amelyet tágabb és szűkebb közegének résztvevői különféle irányokban vittek és visznek tovább? Végül, mennyiben köszönhető kultikus alakja annak a történeti, társadalmi és kulturális miliőnek, amely az 1970-es években egy szintén a szabadság alternatíváit kereső értelmiségi és művészréteg megszületésének táptalaját jelentette?

Belépő: 1000 Ft

CSALÁDI SÉTA A BAJOR -VILLÁBAN

2021. november 20.(szombat) 18 óra

A Nemzeti Színház legendás színésznőjének, Bajor Gizinek egykori lakhelye megannyi titkot rejt.

A hatalmas villában barangolva a legkülönfélébb kalandokba keverednek a gyerekek. A szülőket színházi történetekkel, vetítéssel, kvízjátékkal várjuk. A séta végén a "családegyesítés" a múzeum tetőtéri manzárdjában történik, ami máskor nem látogatható.

A részvétel REGISZTRÁCIÓHOZ kötött. A program 7 éves kortól ajánlott.

Belépő: 1000 Ft/felnőtt; 500 Ft/14 éven aluli gyermek

Információ és regisztráció:

Gerecs Katalin múzeumpedagógus (gerecs.katalin@oszmi.hu)

látogató, programajánló, színház
2019-05-18 17:00