Lencsén keresztül – A diagnosztika szerepe a restaurálásban

ICONS 2022 - Kétnapos szakmai konferencia az OMRRK szervezésben

2022-05-03 16:00

A diagnosztika szerepe és előnyei műtárgyak restaurálásában a témája a Szépművészeti Múzeum Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központja (OMRRK)  által szervezett kétnapos szakmai konferenciának.  A május 19-én kezdődő, angol nyelvű nemzetközi tudományos tanácskozás (International Conservation and Science Conference – ICONS 2022) elsődleges célja a restaurátori munkát érintő diagnosztika fontosságának, ezen belül is a mikroszkópos vizsgálatoknak a  hangsúlyozása.

Az Zeiss optikai céggel együttműködésben megvalósuló IConS 2022  konferencia arra vállalkozik, hogy összehozza a területen dolgozó kutatókat, restaurátorokat, egyben fórumot biztosítson számukra, ahol  megoszthatják egymással tapasztalataikat, kutatási eredményeiket, valamint bemutathassák a restaurátori munkát illető legújabb innovációkat és a betekintést adjanak a mindennapi gyakorlatokba is.

Bővebb információ, jelentkezés itt!

állományvédelem, gyarapodás, gyűjtemény, közlekedés, tárgy, technika
2021-08-29 07:00
állományvédelem, divat, örökségvédelem, restaurátor, tárgy
2021-03-09 07:00