Méhek Világnapja a Magyar Természettudományi Múzeumban 2023. május 19-én

PROGRAMAJÁNLÓ

A Magyar Természettudományi Múzeum és a Tehetsz méh többet! kampány 2023. május 19-én, pénteken rendezi meg a Méhek Világnapját. Ezen a napon méhekről és más beporzókról szóló ismeretterjesztő programokkal, koncerttel, meseolvasással, mézkóstolással várják az érdeklődőket a szervezők.

Időpont: 2023. május 19. (péntek), 10:00
Helyszín: Magyar Természettudományi Múzeum

A programsorozat múzeumi belépőjeggyel látogatható, amely a kiállítások megtekintésére is jogosít!

Programok:

• Megnyitó: Köszöntőt mond Vida József a Tehetsz méh többet! kampány alapítója és Bernert Zsolt a Magyar Természettudományi Múzeum főigazgatója
• Méhbemutató élő méhekkel Mézes Gergő méhésszel
• Meseolvasás Szabó Zsófi Tehetsz méh többet! nagykövetével
• Nektár Zenekar koncertje
• Kiállítás megtekintése mézkóstolással egybekötve

Magyar Természettudományi Múzeum ismeretterjesztő standok:

• Ismerkedés darazsakkal, méhekkel – Dr. Vas Zoltán - a Hártyásszárnyúak gyűjteményének főmuzeológusa
• Beporzók világa – Dr. Vásárhelyi Tamás - a Szipókásrovarok gyűjteményének ny. főmuzeológusa

A Méhek Világnapja alkalmából a méhek fontosságára és megóvására szeretnénk felhívni a figyelmet. A jeles esemény dátuma Anton Janša, az európai méhészet kiemelkedő alakjának születésnapjára esik (1734. május 20.), aki az első osztrák méhészeti iskola vezetője volt. Az ő munkásságának és hiánypótló eredményeinek is állít emléket a Méhek Világnapja.

A jelenlegi földi növényvilág túlnyomó többsége rászorul a rovarok általi beporzásra, és ebben benne van a termesztett növényeink háromnegyede, az ételként, fűszerként, italként, gyógynövényként fogyasztott növények egyharmada. Elsősorban méhek (a házi méh mellett több száz vadon élő méhfaj), de lepkék, legyek, bogarak, darazsak, poloskák és más rovarok is részt vesznek a beporzásban.Meg kell becsülnünk a beporzókat, segíteni és védeni kell őket.

Beporzók napja, látogató, #muzeumokajovoert, múzeumpedagógia, műhely, szervezet, téma, természettudomány
2023-03-11 18:00
látogató, múzeumandragógia, műhely, téma, természettudomány
2023-02-25 14:00