Múzeumi szakemberek elismerése az államalapítás ünnepe alkalmából 2023-ban

ELISMERÉS

2023-08-21 18:00

Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszterhelyettese és Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából állami kitüntetéseket és kulturális elismeréseket adott át.

Kiemelkedő muzeológiai tevékenysége elismeréseként Móra Ferenc-díjat vehetett át:

DR. FAJCSÁK GYÖRGYI sinológus, a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum igazgatója,

KAJÁN IMRE, a zalaegerszegi Göcseji Múzeum volt igazgatója.

Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

KOVÁCSNÉ DR. KAPOSVÁRI GYÖNGYI GIZELLA irodalomtörténész, muzeológus, a szolnoki Damjanich János Múzeum igazgatóhelyettese,

DR. VERES GÁBOR főmuzeológus, a Néprajzi Múzeum általános főigazgató-helyettese.

Kimagasló tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

DR. PALÁGYI SYLVIA régész, muzeológus, a veszprémi Gizella Királyné Múzeum nyugalmazott igazgatója, a Veszprém Megyei Múzeumi Igazgatóság nyugalmazott főmunkatársa,

SZABÓ ZOLTÁN népzenész, néprajzkutató, a Hagyományok Háza tudományos főmunkatársa, az Óbudai Népzeneiskola zenetanára.

Magas színvonalú szakmai munkájáért Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át:

DR. BEREZNAI ZSUZSANNA néprajzkutató, a Kecskeméti Katona József Múzeum nyugalmazott főmuzeológusa,

FULLÁR ZOLTÁN régész, a Magyar Nemzeti Múzeum Nemzeti Régészeti Intézete Feltárási Főosztályának vezetője,

GÁL VILMOS történész, főmuzeológus, a Magyar Nemzeti Múzeum Modernkori Főosztályának vezetője,

GÖDÖLLE MÁTYÁS történész, művészettörténész, a Magyar Nemzeti Múzeum Történelmi Képcsarnokának vezetője,

REMÉNYI LÁSZLÓ régész, a Magyar Nemzeti Múzeum Nemzeti Régészeti Intézete Lelőhely-diagnosztikai Főosztályának vezetője.

Kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át:

DR. VASS ERIKA néprajzkutató, a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum muzeológusa.

Novák Katalin köztársasági elnök - a belügyminiszter előterjesztésére - a Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetést adományozta

DR. DEBRŐDI GÁBOR történésznek, az Országos Mentőszolgálat Kresz Géza Mentőmúzeuma igazgatójának az Országos Mentőszolgálat történetét és emlékeit bemutató értéktár létrehozásában vállalt jelentős szerepe elismeréseként.

Augusztus 20-a alkalmából Dr. Nagy István agrárminiszter Életpálya Elismerő Díjat adományozott

DR. ESTÓK JÁNOS, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum főigazgatója részére a magyar agrárium előmozdításáért, társadalmi elfogadottságáért, a magyar mezőgazdaság történetének, kultúrájának népszerűsítéséért tett szakmai és gyakorlati erőfeszítéseinek elismeréseként.

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést adott át

LIMBACHER GÁBOR ZOLTÁN etnográfus-muzeológusnak, 2023. augusztus 18-án délelőtt a Hagyományok Házában.

Magyar Arany Érdemkeresztet vehetett át a Hagyományok Házában

DR. BÁTHORI GÁBOR főmuzeológus, a Magyar Nemzeti Múzeum Báthori István Múzeumának igazgatója, a Nyírbátori Református Egyházközség főgondnoka, és

DR. ZÁGORHIDI CZIGÁNY BALÁZS, a Vasvári Múzeum igazgatója, Vasvár, Vas vármegye és a domonkos rend történetének kutatása terén végzett példaértékű és odaadó munkája elismeréseként.

Gratulálunk a díjazottaknak!

Források:

librarius.hu

kultura.hu

vasarnap.hu

katolikus.hu

Borítókép:

Vitályos Eszter, a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából állami kitüntetéseket, kulturális elismeréseket ad át a Pesti Vigadóban 2023. augusztus 19-én.

MTI/Lakatos Péter