Nyári programok a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeumban

PROGRAMAJÁNLÓ

2018-06-22 15:00

Az alábbiakban egy válogatást olvashatunk a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum nyári programkínálatából. Ismerjük meg, mivel készülnek ők a Múzeumok Éjszakájára! Ezen kívül megtudhatjuk, milyen előadás-sorozatot hallgathatunk meg szervezésükben, mivel kapcsolódnak a nyár hangulatos kertmozi-kínálatához, vagy épp azt, hogy mit ünnepelhetünk augusztusban a raksábandhana alkalmával?

MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA | Ezerszínű India

június 23. szombat 18.00–00.30

Helyszín: Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum, 1062 Budapest, Andrássy út 103.

Változatos programokkal készülünk az idei Múzeumok Éjszakájára: lesznek labdazsonglőr bábakrobaták, hennafestés, hagyományos indiai táncok, koncert, indiai finomságok és a már elmaradhatatlan kertmozi. Mindezt megfűszerezi Abhisék Szingh – kortárs indiai festőművész és képregényrajzoló – látványos színpadi festésével. Várunk mindenkit, aki szívesen merülne el a több ezer éves India mesés világában. Keleti ízek, hindú imák, Szent Iván-éji szerelmek az egyetlen éjszakára átlényegülő Hopp-kertben.

A Hopp Múzeum Múzeumok Éjszakája programjait a budapesti Indiai Nagykövetség támogatja.

ELŐADÁS-SOROZAT | Made in Asia 2. – Magyar gyűjtők ázsiai kincsei

2018. július 25. szerda 17.30 óra

Helyszín: Ybl Budai Kreatív Ház, 1013 Budapest, Ybl Miklós tér 9.

A soron következő előadás: Magyar emlékek a Koreai-félszigetről

Előadó: Csoma Mózes, Korea-kutató, Nemzeti Közszolgálati Egyetem

A program regisztrációhoz nem kötött és ingyenes.

SÉTÁLÓ TÁRLATVEZETÉS-SOROZAT

Időpontok:

2018. június 29. 16.30

2018. július 27. 16.30

2018. augusztus 31. 16.30

Sétáló tárlatvezetés keretében ismertet meg bennünket Válóczi Róbert indológus, az ISTEN | NŐ kiállítás kurátora a nagy Istennő, Dévi különböző megjelenési formáival és az azokhoz kapcsolódó tradíciókkal. Az előadáson érdekes részleteket tudhatunk meg a kiállított tárgyakról és a kiállítás koncepciójáról (a klasszikus művészet plasztikus alkotásaitól a kortárs képregényekig), valamint a régi és új hindú művészet állandó témáiról és változatos formavilágáról.

Helyszín: Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum, 1062 Budapest, Andrássy út 103.

A tárlatvezetés ingyenes, a szokásos múzeumi belépőjegy megvásárlásával lehet rajta részt venni (teljes árú: 1200 Ft; kedvezményes jegy: 600 Ft).

A program előzetes regisztrációt nem igényel.

KERTMOZI | Irány Bollywood!

2018. júlus 19. 20.00–23.00

A bollywoodi filmművészetbe való rövid bevezetés után levetítjük a Student of the Year című, Indiában rendkívüli népszerűségnek örvendő filmet.

2018. augusztus 30. 20.30–23.00

A Kahaani (2012) című film vetítése.

Rendezte: Sujoy Ghosh

TESTVÉREK NAPJA | Raksábandhana

2018. augusztus 26.

Mindenkit várnak a szervezők, hogy megünnepelhessék a raksábandhana elnevezésű hindú fesztivált, avagy a „testvérek napját”! Ilyenkor az indiai lányok és asszonyok karkötőt (rakhit) kötnek fiútestvéreik csuklójára, akik cserébe édességgel örvendeztetik meg őket.

A Hopp Múzeum munkatársai ezen a délutánon karkötő- és édességkészítésre várják mindazokat, akik szívesen kedveskednének a testvérüknek „indiai módra”.

múzeum, művészet, programajánló
2017-09-28 16:41