Online múzeumpedagógiai foglalkozás az MNM Málenkij Robot Emlékhelyről

PROGRAMAJÁNLÓ

2020-11-25 14:00

Az Országgyűlés 2012-ben nyilvánította november 25-ét a Szovjetunióba hurcolt magyar politikai rabok és kényszermunkások emléknapjává. Ennek alkalmából a Magyar Nemzeti Múzeum Málenkij Robot Emlékhelyén minden évben megemlékezést szervez.

Bár az idei ünnepi összejövetelt a világjárvány megakadályozza, mégsem mondunk le a közös emlékezésről. A Pokol bugyrai… ,,Málenkij robot” – Kényszermunka a Szovjetunióban kiállítást egy különleges online alkalmazás segítségével tesszük elérhetővé, bejárthatóvá és megérthetővé.

Az alábbi linken keresztül önállóan is megtekinthető a tárlat, de lehetőség van online foglalkozás keretein belül is felfedezni a kiállítást.

A múzeumpedagógiai foglalkozáson a diákokat úgy vezetjük végig a Málenkij Robot Emlékhely kamráin, mintha valóban a tárlatot járnánk végig. Menet közben elsődlegesen az iskolai tananyagot kiegészítő, a kíváncsiságot felkeltő interaktív módon mutatjuk be az emlékhelyet.

A foglalkozás hossza 45 perc, a részvétel ingyenes!

Jelentkezni két munkanappal a választott időpont előtt az alábbi elérhetőségen lehet: malenkij@mnm.hu

Ha bármilyen kérdése van, az említett e-mail címen, illetve a 06 30 701 5223 -es telefonszámon munkanapokon 9-17 óra között állunk rendelkezésére!

gyűjtemény, #muzeumozzaszobadbol, műhely, pedagógus, támogatás, tanulás, történelem
2020-11-21 18:00
emlékezet, kiállítás, #muzeumozzaszobadbol, történelem, virtuális