Őszi divatajánló a hódmezővásárhelyi múzeumból - Szeptember végéig még megtekinthető a viselettörténeti kiállítás a Tornyaiban

KIÁLLÍTÁS

Jó egy hónappal tovább, 2021. szeptember 26-áig látogatható a Tornyai János Múzeum 20. századi öltözködéskultúrába bepillantást nyújtó kiállítása. Az Ó!divat című tárlaton az ősz első hónapjában több alkalommal is tárlatvezetéssel és programokkal várják a látogatókat a hódvásárhelyi múzeumba.

Az Ó!divat címet viselő kiállításon a Tornyai János Múzeum néprajzi gyűjteményének ruhadarabjaiból láthatnak válogatást az érdeklődők: több mint kéttucatnyi férfi- és nőiruha szemlélteti évtizedről-évtizedre haladva a 20. század öltözködésének változásait, de külön kiállítási rész foglalkozik a ruházati kiegészítőkkel, az alsóruházattal és a hálóneműkkel is. A közgyűjtemény emeleti termeiben a ruhaneműkön kívül ruhaterveken és archív felvételeken elevenednek meg az elmúlt század hazai divatjának pillanatai.

emlékezet, felhívás, ipari örökség, látogató, műhely, technika
2021-07-22 07:00
helytörténet, kiállítás, néprajz