Többszáz különleges pipa érkezett a Nemzeti Múzeumba Németországból az Osskó család ajándékaként

ADOMÁNY

2021-10-01 11:00

Osskó Irnák (1925-2003) Velburgban élő emingráns magyar állatorvos csodálatos pipagyűjteményt hozott létre, amelynek világszerte híre volt. Jó viszonyt ápolt a Magyar Nemzeti Múzeummal, aminek eredményeként nagyszerű kiállítások születtek. 2004-ben az Ithaka program keretében sikerült a múzeumnak 300 darabot ebből a gyűjteményből megvásárolni. Az Osskó család tagjai most úgy döntöttek, hogy az örökségként rájuk maradt többszáz különleges pipát 2021 őszén a Magyar Nemzeti Múzeumnak adományozzák. Így a nagy szeretettel, hozzáértéssel és szenvedéllyel gyűjtött anyag tovább őrzi az Osskó Gyűjtemény emlékét és tárgyait.