Történelem és mindennapok vidéken. ’56 falun a Skanzenben - 2022. október 22-23.

PROGRAMAJÁNLÓ

A nemzeti ünnep hétvégéjén a Skanzenben autentikus környezetben elevenednek meg az ’56-os forradalom időszakának falusi mindennapjai. A történelmi pontokon megismerhetik a látogatók az ’56-os események néhány vidéki epizódját, beöltözhetnek az ötvenes évek ruháiba, és megkóstolhatják az ínséges időkben gyakran fogyasztott köleskását.

A Dél-Dunántúl tájegység Faddi házánál élelmiszert és ruhát gyűjtenek teherautóval a budapesti forradalmároknak.

Megtudhatjuk, hogy a kisalföldi Jánossomorjánál ezrek szöktek át Ausztriába a forradalom leverése után, az Ásványrárói háznál pedig a mosonmagyaróvári vérengzés helyi áldozatára emlékeznek. Ismeretterjesztő előadások, filmvetítés árnyalja a korszakról kialakult elképzeléseinket. A kézműves programok is a kort idézik, hogy a gyerekek ízelítőt kaphassanak az ötvenes évek tárgyi világáról. Varrhatnak rongybabát és textilzsebkendőt, készíthetnek gombfocit vagy plakettet, de fűzhetnek nemzeti színű karkötőt is gyöngyökből. Utazzunk együtt az ötvenes évekbe a Skanzen ünnepi hétvégéjén!

További információ

gyűjtemény, Kulturális Örökség Napjai, örökségvédelem, téma, természet
2021-02-07 07:00
gyűjtemény, helytörténet, múzeumandragógia, néprajz, örökségvédelem, téma