Felhívás kiállításon való részvételre - SZEZON / Zárt terek Szombathelyen

FELHÍVÁS

2023-02-22 07:00

A Savaria Múzeum és a Szombathelyi Képtár hosszú idő után ismét megrendezi tavaszi tárlatát SZEZON / Zárt terek címmel. A SZEZON tárlatsorozat egy korábbi – időközben megszakadt – hagyományt folytat. A Szombathelyi Képtár évtizedekig szervezett csoportos kiállításokat Tavaszi Tárlat, illetve Karácsonyi Tárlat címmel, amelyek szombathelyi, Vas megyei és nyugat-dunántúli művészeknek kínáltak bemutatkozási lehetőséget.

Jelentkezési határidő: 2023. március 1.

A kiállításra olyan alkotásokat várunk, amelyek az elmúlt 2 évben születtek, és amelyeknek témája a ZÁRT TÉR. Arra vagyunk kíváncsiak, kinek mit jelent a zárt tér, hogy hat ránk, milyen alkotásokra és gondolatokra inspirál.

A beérkező művekre nem vonatkozik műfaji megkötés. Lehet grafika, festmény, média- vagy iparművészeti alkotás, szobor, fotó vagy design munka egyaránt.

A kiállítás 3 hónapig lesz látható.

A kiállítást az NKA Képzőművészeti Szakkollégiuma támogatja.

A jelentkezéseket e-mailben várjuk a baki.orsolya@savariamuseum.hu címre 2023. március 1-ig, az alábbi anyagok megküldésével:

- alkotó neve, titulusa
- a beadni kívánt mű vagy művek fotója, maximum 3 db (min. 3 MB méretű jpg fájl)
- 3 soros leírás a mű technikai adataival (pdf vagy word fájl)

A művek kiválasztását szakmai zsűri végzi a leadott anyagok alapján.

Zsűri:

Készman József művészettörténész
Hegyeshalmi László képzőművész

További információ:

Baki Orsolya

baki.orsolya@savariamuseum.hu, +36 30 969 6326

A kiválasztott műtárgyak átvételére március 6.és 13. között, munkanapokon, 10 és 16 óra között kerül sor:
Szombathelyi Képtár (Szombathely, Rákóczi Ferenc u. 12.), Heckmann-Kiss Ágnes gyűjteménykezelőnél.
Göcseji Múzeum (Zalaegerszeg, Batthyány u. 2. (bejárat a Mindszentyneum felől, Batthyány u. 4-6.)), Dömötör Andrea gyűjteménykezelőnél.

A késve érkezett műtárgyakat sajnos nem áll módunkban kiállítani.

A kiállításról

Szezon - ZÁRT TEREK
Nyugat-dunántúli képzőművészek tavaszi tárlata

Kiállításmegnyitó: 2023. április 22. 16 óra
A tárlat látogatható július 23-ig.
Helyszín: Szombathelyi Képtár, Savaria Múzeum

A tárlat egy korábbi hagyomány folytatására törekszik. A legutolsó hasonló csoportos tárlat 2013 novemberében nyílt.

A múzeum és a képtár meggyőződése, hogy releváns és szemléletes a helyben és a környéken alkotók munkásságának ismertetése egy olyan kulturális környezetben, amelynek súlypontjai a helyi színtéren kívül helyezkednek el. A Szombathelyi Képtárban való megjelenésük révén a kortárs művészetről folyó diskurzusok részévé válhatnak. Az intézmény kapcsolati hálója és földrajzi fekvése a tágabb térségi orientáció és a közös munkálkodás lehetőségét is eredményezheti. A tárlat fontos célkitűzése, hogy a már ismert, idősebb generáció tagjai mellett a fiatal képző- és iparművészek alkotásainak is helyet adjon a Szombathelyi Képtár és a Savaria Múzeum impozáns tereiben. Festmények, szobrok, térplasztikák, grafikák mellett elektrografikák, médiaművészeti munkák és design alkotások is megjelenhetnek a látogatók előtt.

gyűjtemény, képzőművészet, kiállítás, kortárs, látogató, #muzeumokajovoert, természet
2022-08-03 16:00
helytörténet, programajánló
2018-09-11 17:00